Ile kosztuje praca magisterska? Ceny prac magisterskich 2022
02 czerwca 2022

Ile kosztuje praca magisterska? Ceny prac magisterskich 2022

Obrony prac magisterskich zbliżają się wielkimi krokami, a tymczasem wielu studentów nie napisało jeszcze swoich prac, które trzeba oddać na dniach. Wielu zatem zadaję sobie pytania: Ile kosztuje praca magisterska? Jaka jest cena pracy magisterskiej w 2022 roku? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. To tak, jakby zapytać: Ile kosztuje samochód? bez określenia tego, jaki model nas interesuje, nowy czy używany, z jakim wyposażeniem itd. Na ceny prac magisterskich wpływa bowiem wiele czynników.

Ile kosztuje praca magisterska? Od czego zależy cena pracy magisterskiej?

Podobnie jak w przypadku samochodu, głównym wyznacznikiem ceny jest jej jakość oraz to, czy była ona używana przez innego użytkownika. Na rynku pisania prac dyplomowych głównym wyznacznikiem ceny jest bowiem oryginalność tekstu. w praktyce można bowiem wyróżnić 3 typy wzorców prac magisterskich:

  1. Wzorce prac oryginalne, na dowolny temat, z gwarancją antyplagiatową
  2. Wzorce prac nieoryginalne, ale z możliwością stworzenia „gotowca” na dowolny temat
  3. Wzorce prac nieoryginalne, bez możliwości indywidualnego doboru tematu

 

W każdej grupie ceny prac magisterskich są inne. Warto zatem sprawdzić, ile kosztuje praca magisterska i co wpływa na ceny.

 

Pisanie prac magisterskich – prace oryginalne z gwarancją antyplagiatową

Są to wzorce prac oryginalne, na dowolny temat, z gwarancją antyplagiatową. Tego typu teksty są najdroższe, gdyż są one pisane na zlecenie konkretnego klienta na zadany przez niego temat i nie są udostępniane nikomu innemu. W przypadku renomowanych serwisów, takich jak Cyber-promotor.pl dodatkowo są one sprawdzane w systemie antyplagiatowym, a następnie klientowi udzielana jest imienna licencja na wykorzystanie pracy, aby nie musiał się on martwić kwestią praw autorskich. W przypadku naszego serwisu, teksty są pisane przez doświadczonych pracowników naukowych, co gwarantuje ich wysoką jakość, jednak wiąże się też z tym, że wynagrodzenia specjalistów są siłą rzeczy wyższe niż przypadkowych osób nie znających się na rzeczy. Ze względu na to, że serwis ani autor nie mogą już później wykorzystać takiej pracy w żaden sposób, cena jest odpowiednio wyższa, gdyż jest to usługa jednorazowa, wykonywana przez wykwalifikowane osoby, często legitymujące się tytułem doktora. Warto jednak w tym wypadku wydać nieco więcej pamiętając, że dyplom magistra to inwestycja na całe życie. Ile kosztuje praca magisterska z gwarancją antyplagiatową na Twój temat możesz sprawdzić tutaj.

 

Pisanie prac magisterskich na dowolny temat, z prac obronionych już przez innych studentów

Są to wzorce prac nieoryginalne, ale z możliwością stworzenia „gotowca” na dowolny temat. Tego typu prace magisterskie to kompilacje wcześniej napisanych i wielokrotnie bronionych prac różnego typu. Serwisy skupujące prace od studentów lub posiadające dużą bazę tekstów z innych źródeł są w stanie opracować tekst na większość tematów sklejając je z innych. W przypadku tematów typowych, przy odpowiednio dużej bazie posiadanych prac, możliwe jest nawet dostosowanie się do planu klienta. Tego typu prace są wyraźnie tańsze od prac oryginalnych i licencjonowanych. Ile kosztuje praca magisterska z kompilacji innych tekstów? Jej cena to około 30-60% ceny prac objętych gwarancją antyplagiatową. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że elementów prac magisterskich stworzonych w taki sposób nie można w żaden sposób przekleić do własnej pracy (JSA wskaże to natychmiast jako plagiat) jest to mimo wszystko cena bardzo wysoka. Jednocześnie tego typu teksty można spotkać w ofercie nieuczciwych osób lub serwisów, które świadczą usługi pomocy w pisaniu prac (tylko czasami w regulaminach zaznacza się, że nie są to prace oryginalne, które są kompilacją innych źródeł).

 

Pisanie prac magisterskich – giełdy prac obronionych przez innych studentów

Są to wzorce prac nieoryginalne, bez możliwości indywidualnego doboru tematu - to zwykle prace już obronione przez innych studentów. Prace tego typu są często skupowane przez serwisy zajmujące się obrotem pracami dyplomowymi, a więc skupowaniem ich od studentów bądź osób piszących pracę na zlecenie, których nie obowiązuje klauzula i jednorazowego wykorzystania tekstu (praktyka ta jest często stosowana przez osoby prywatne, które najpierw tanio piszą prace dla studentów, a następnie nieco później odsprzedają je jeszcze innym osobom lub serwisom). Prace tego typu dają niewielkie możliwości, jeśli chodzi o ich wykorzystanie, gdyż przyklejenie czegokolwiek z nich do swojej pracy jest siłą rzeczy plagiatem i zostanie natychmiast pokazane przez systemy antyplagiatowe. W tym wypadku nie ma także możliwości narzucenia własnego tematu, można wybierać jedynie spośród tego, co oferuje dany serwis pośredniczący w sprzedaży takich tekstów. Ile kosztuje praca magisterska oficjalnie używana, "z odzysku"? Cena takich prac jest wyraźnie niższa, zazwyczaj kształtuje się ona na poziomie od 20 do 40% kosztów, jakie trzeba by było ponieść na zamówienie pracy oryginalnej, wolnej od plagiatu.

 

Ceny prac magisterskich – prace oryginalne z gwarancją antyplagiatową. Ile kosztuje praca magisterska z gwarancją antyplagiatową?

Jak wspomniano wcześniej, prace magisterskie z gwarancją antyplagiatową i imienną licencją klienta to najwyższa półka cenowa. są jednak warte swojej ceny, gdyż nie będzie problemu z ich wykorzystaniem, a następnie obroną własnej pracy. Jest to zatem swego rodzaju inwestycja na przyszłość. Cena prac magisterskich zależy od tego, jakie nakłady czasu pracy i wysiłku badawczego trzeba włożyć, aby taka praca powstała. Mniejsze prace teoretyczne w tej grupie można kupić już za cenę od 1500 zł wzwyż (na przykład pracę o objętości 40-50 stron, bez badań). Prace badawcze o dużej objętości, badawcze będą oczywiście droższe. na ich cenę wpłynie w dużej mierze metoda badań, sposób pozyskiwania wyników badań oraz to czy będą one miały charakter projektowy, obliczeniowy, analityczny czy inny. na cenę wpływa też rodzaj badań pracy magisterskiej, a więc to czy będą to badania jakościowe czy ilościowe. Najtańsze badania, takie jak analiza dokumentów czy w studium przypadku to koszt od 250 zł wzwyż.  Badania w pracach   projektowych lub wykorzystujących skomplikowane analizy statystyczne będą znacznie wyższe.

 

Ceny prac magisterskich na dowolny temat – kompilacje innych prac. Ile kosztuje praca magisterska z kompilacji?

Ze względu na fakt, że prac tych nie pisze się od podstaw, są one znacznie tańsze od prac oryginalnych, objętych gwarancją antyplagiatową. W przypadku takich prac nie prowadzi się też oryginalnych badań, w związku z tym nie wpływają on na koszty stworzenia wzorca. Ceny takich prac w związku z tym bardzo często są też podawane od strony i wówczas cena pracy licencjackiej za stronę wynosi od 8 do 25 zł, czyli realnie od około 700 zł wzwyż. Może się zdarzyć, że cena pracy magisterskiej tego typu będzie w gruncie rzeczy niewiele niższa niż pracy oryginalnej, kształtując się na poziomie 60-70% ceny pracy wolnej od plagiatu. Niestety takiej pracy magisterskiej nie da się wykorzystać bezpośrednio to tworzenia własnej. Jej zakup wydaje się zatem całkowicie nieopłacalny.

 

Ceny prac magisterskich obronionych przez innych studentów. Ile kosztuje praca magisterska używana - "z odzysku" po innych studentach

Takie prace magisterskie są najtańsze, gdyż można powiedzieć, że są to „teksty z odzysku”. Nie ponosi się tutaj także kosztów prowadzenia badań. Studenci, którzy obronili już swoje prace, lub osoby, które pisały je na zamówienie za niewielkie pieniądze, chcą coś jeszcze zarobić i odsprzedają swoje teksty serwisom zajmującym się obrotem pracami dyplomowym. Zazwyczaj tego typu serwisy podają informację, że są to prace już obronione, niekiedy jednak informacja ta jest ukryta na którejś z mniej widocznych podstron serwisu, a cena wydaje się bardzo atrakcyjna, co powoduje, że niektóre osoby mogą nie zwrócić na to uwagę. Takie prace są zatem tanie i można je kupić w cenie od 200 do 700 zł.

 

Czy warto kupić tanią pracę magisterską?

W tym wypadku odpowiedź jest jednoznaczna. Zdecydowanie nie warto kupować tanich prac magisterskich. po pierwsze niska cena może wynikać z faktu, że dana praca magisterska powstała jako kompilacja wcześniej napisanych tekstów i realnie jest plagiatem innych prac.

Bardzo często

TANIA PRACA = PLAGIAT

DYPLOM TO INWESTYCJA NA CAŁE ŻYCIE

Studencie! Nie ryzykuj!!!

ZAINWESTUJ W SIEBIE

 

Po drugie niska cena może wynikać z faktu, że pracy nie pisał specjalista. Niska będzie zatem również jakość pracy. Dotyczy to szczególnie dziedzin technicznych, ekonomii, finansów, pracz kierunków medycznych lub informatyki, wymagających czegoś więcej niż umiejętne parafrazowanie literatury.  Zdarza się, że słabe serwisy pomagające pisać prace, które nie posiadają odpowiedniego zaplecza kadrowego, przyjmują zamówienia z takich dziedzin, które następnie są pisane przez osoby bez odpowiedniego wykształcenia i wiedzy fachowej. Takie tanie oferty można spotkać także w ogłoszeniach od osób prywatnych, które nie posiadając odpowiedniej liczby klientów z polecenia porywają się na każde zamówienie. Efektem są błędy merytoryczne i rzeczowe w takich pracach. Taka praktyka ma na celu zachowanie jak najniższych cen prac magisterskich i opiera się na różnicach w wynagrodzeniach absolwentów różnych dziedzin. Przykładowo polonista lub absolwent pedagogiki zażąda znacznie niższego wynagrodzenia za pracę niż wykwalifikowany informatyk, analityk finansowy lub statystyk. Nieuczciwe serwisy powierzają zatem prace osobom bez właściwych kwalifikacji, ale godzących się na niskie wynagrodzenia. Oczywiste jest, że napisana przez takie osoby praca musi być potem wielokrotnie poprawiana, a klient, który ją zamówił, będzie się musiał wstydzić przed promotorem i wyjaśniać, skąd się wzięły rażące błędy.

Prace magisterskie wolne od plagiatu z gwarancją - zapytaj

Oferujemy wzorce prac magisterskich na dowolnie wybrane tematy z 84 dziedzin. Zapewniamy najwyższą jakość tekstów, które zawsze są tworzone przez wykwalifikowanych pracowników naukowych. Wszystkie nasze prace są objęte 100% gwarancją antyplagiatową oraz gwarancją jakości z darmowymi poprawkami włącznie. Jeśli potrzebujesz pomocy w pisaniu pracy magisterskiej, skontaktuj się z naszym zespołem ekspertów.

Kontakt

Powrót do strony głównej

 

Zobacz też:

 

Zadzwoń - 791 205 746

Cyber-promotor
0

Liczba zadowolonych klientów: