Na ceny prac wpływa wiele czynników. Najważniejszym z nich jest pracochłonność, a więc to, ile czasu trzeba poświęcić na napisanie tekstu. Wszystkie teksty są pisane od podstaw i chronione gwarancją antyplagiatową. Oznacza to dziesiątki godzin spędzone przy komputerze, a tym samym pisanie prac nie może być usługą bardzo tanią. Na zróżnicowanie cen wpływa też kilka innych czynników.
Jednym z nich jest unikatowość lub trudność tematu. Im rzadszy temat, wymagający długotrwałego poszukiwania źródeł, tym praca będzie droższa. Czynnikiem decydującym o pracochłonności jest też bardzo skomplikowany lub zawierający jakieś błędy plan pracy, narzucony przez zamawiającego. Siłą rzeczy wówczas trzeba poświęcić więcej czasu na dopasowanie źródeł do podpunktów w planie, niż gdyby się pisało tekst całkowicie od podstaw. Generalnie pisanie prac na podstawie planów narzuconych przez klientów zawsze zajmuje więcej czasu, niż w sytuacji kiedy redaktor może samodzielnie opracować własny plan pracy.
Ważnym czynnikiem kosztotwórczym są też badania, a dokładniej ich rodzaj. Prawie każda praca dyplomowa ma jakieś badania. Najprostsze, a co zatem idzie najtańsze, to badania wtórne, a więc na przykład analiza dokumentów czy studium przypadku zrobione na podstawie łatwo dostępnych źródeł. Wśród stosunkowo prostych metod badawczych można wskazać też analizę aktów prawnych (analizę normatywną). Występuje ona zazwyczaj w pracach związanych z zagadnieniami dotyczącymi regulacji prawnych. Jest to podstawowa metoda badawcza występująca w pracach bronionych na kierunkach prawo i administracja. Wielu studentów nie zdaje sobie nawet sprawy z faktu, że w ich pracach występuje właśnie ta metoda badawcza. Jest to jednak pełnoprawne badanie.
Średnia półka cenowa wśród badań to metody kwestionariuszowe. Najczęściej zastosowanie ma tu ankieta. Pisanie prac z wykorzystaniem badań ankietowych jest bardzo popularne. Klient może zamówić u nas zarówno kwestionariusz ankiety, jak i wyniki, ale może też opracować je samodzielnie. Dostarczone nam wyniki niewątpliwie obniżą koszty. Tym niemniej, jeśli czas goni, takie rozwiązanie nie jest polecane, gdyż pozyskiwanie wyników badań przez osobę niedoświadczoną, nie mającą właściwego dostępu do odpowiedniej próby badawczej, może się znacznie przeciągać, co ma negatywny wpływ na pisanie prac i możliwość zachowania gwarantowanych terminów.
Najwyższa półka cenowa to pisanie prac, w których występuje projekt. Część projektowa wymaga zachowania nie tylko specyficznej metodyki, ale też wiąże się z ogromem inwencji i pracy własnej. Prace tego typu to najczęściej projekty sieci komputerowych, witryn internetowych, linii produkcyjnych lub innych elementów o charakterze czysto technicznym, co wymaga nie tylko bardzo specjalistycznej wiedzy, ale też dużego nakładu pracy własnej. Przekłada się to zatem na finalną cenę usługi.
Jeszcze innym czynnikiem wpływającym na cenę usług jest termin. W przypadku bardzo krótkich terminów pisanie prac w trybie ekspresowym wiąże się z koniecznością zatrzymania pracowników po godzinach, a tym samym zapewnieniu im wyższych stawek wynagrodzeń. Niekiedy termin jest tak krótki, że konieczne jest powołanie zespołu redaktorów do stworzenia jednego tekstu. Wiąże się to również z dodatkowym czasem na scalenie i korektę opracowania, aby było ono spójne pod względem językowym i formalnym.
Rodzaj pracy - licencjacka, inżynierska magisterska
Rodzaj pracy również wpływa na jej cenę, jednak w znacznie mniejszym stopniu niż pozostałe czynniki. Tak naprawdę chodzi o pracochłonność. To, ile kosztuje praca magisterska lub licencjacka jest w głównej mierze determinowane tematem, objętością tekstu, rodzajem badań, bogactwem literatury przedmiotu oraz badaniami. Cena prac magisterskiej będzie przeważnie wyższa niż licencjackiej, gdyż zazwyczaj te prace są dłuższe, oparte na większej liczbie źródeł i zawierają poważniejsze badania. Natomiast na to, ile kosztuje praca inżynierska wpływa jej techniczny charakter. Prace inżynierskie to zazwyczaj opracowania badawczo-projektowe, więc oprócz standardowych czynników kosztotwórczych, z jakimi mamy w przypadku prac licencjackich i magisterskich, duże znaczenie będzie miało również wykonanie projektu lub innego typowego dla prac inżynierskich badania. Dodatkowo cena pracy inżynierskiej będzie determinowana również tym, że prace tego typu powstają na kierunkach technicznych, w przypadku których jest znacznie trudniej o specjalistów niż w dziedzinach humanistycznych, w związku z czym wyższe są również koszty wynagrodzeń.
Jak zatem widać, na ceny prac licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz zaliczeniowych wpływa wiele czynników. Na niektóre z nich zamawiający nie ma wpływu, jednak niektóre z nich mogą pozwolić na różnicowanie cen usług. Warto zatem zapytać konsultanta o różne warianty opracowania tematu, gdyż jest bardzo prawdopodobne, że cenę usługi da się obniżyć.
Chcesz zapytać, jak można obniżyć cenę twojego zamówienia - zadzwoń
Interesują Cię ceny poglądowe - zobacz nasz cennik w zakładce Oferta
Jeśli masz wątpliwości, co wpisać w formularzy do wyceny, skontaktuj się z nami. Nasz konsultant chętnie rozwieje wszelkie wątpliwości. Nie wiesz, czy w Twojej pracy będą potrzebne badania, lub jakie wybrać? Masz wątpliwości, jak duża powinna być praca? A może wahasz się co do terminu? Zadzwoń, chętnie podpowiemy.
Aby dokonać szybkiej wyceny, wypełnij poniższy formularz. Pamiętaj, aby sprawdzić poprawność swojego adresu e-mail - tylko wtedy będziemy mogli odpowiedzieć.
Wycena służy wyłącznie przygotowaniu spersonalizowanej oferty dla Ciebie i NIE JEST zamówieniem. Do niczego Cię nie zobowiązuje.
Liczba zadowolonych klientów: