Pisanie prac - cennik. Od czego zależy cena pracy licencjackiej, magisterskiej, zaliczeniowej lub projektu dyplomowego?

Na ceny prac wpływa wiele czynników. Najważniejszym z nich jest pracochłonność, a więc to, ile czasu trzeba poświęcić na napisanie tekstu. Wszystkie teksty są pisane od podstaw i chronione gwarancją antyplagiatową. Oznacza to dziesiątki godzin spędzone przy komputerze, a tym samym pisanie prac nie może być usługą bardzo tanią. Na zróżnicowanie cen wpływa też kilka innych czynników.

Trudny temat lub źle opracowany plan

Jednym z nich jest unikatowość lub trudność tematu. Im rzadszy temat, wymagający długotrwałego poszukiwania źródeł, tym praca będzie droższa. Czynnikiem decydującym o pracochłonności jest też bardzo skomplikowany lub zawierający jakieś błędy plan pracy, narzucony przez zamawiającego. Siłą rzeczy wówczas trzeba poświęcić więcej czasu na dopasowanie źródeł do podpunktów w planie, niż gdyby się pisało tekst całkowicie od podstaw. Generalnie pisanie prac na podstawie planów narzuconych przez klientów zawsze zajmuje więcej czasu, niż w sytuacji kiedy redaktor może samodzielnie opracować własny plan pracy.

Badania a ceny prac

Ważnym czynnikiem kosztotwórczym są też badania, a dokładniej ich rodzaj. Prawie każda praca dyplomowa ma jakieś badania. Najprostsze, a co zatem idzie najtańsze, to badania wtórne, a więc na przykład analiza dokumentów czy studium przypadku zrobione na podstawie łatwo dostępnych źródeł. Wśród stosunkowo prostych metod badawczych można wskazać też analizę aktów prawnych (analizę normatywną). Występuje ona zazwyczaj w pracach związanych z zagadnieniami dotyczącymi regulacji prawnych. Jest to podstawowa metoda badawcza występująca w pracach bronionych na kierunkach prawo i administracja. Wielu studentów nie zdaje sobie nawet sprawy z faktu, że w ich pracach występuje właśnie ta metoda badawcza. Jest to jednak pełnoprawne badanie.

Średnia półka cenowa wśród badań to metody kwestionariuszowe. Najczęściej zastosowanie ma tu ankieta. Pisanie prac z wykorzystaniem badań ankietowych jest bardzo popularne. Klient może zamówić u nas zarówno kwestionariusz ankiety, jak i wyniki, ale może też opracować je samodzielnie. Dostarczone nam wyniki niewątpliwie obniżą koszty. Tym niemniej, jeśli czas goni, takie rozwiązanie nie jest polecane, gdyż pozyskiwanie wyników badań przez osobę niedoświadczoną, nie mającą właściwego dostępu do odpowiedniej próby badawczej, może się znacznie przeciągać, co ma negatywny wpływ na pisanie prac i możliwość zachowania gwarantowanych terminów.

Najwyższa półka cenowa to pisanie prac, w których występuje projekt. Część projektowa wymaga zachowania nie tylko specyficznej metodyki, ale też wiąże się z ogromem inwencji i pracy własnej. Prace tego typu to najczęściej projekty sieci komputerowych, witryn internetowych, linii produkcyjnych lub innych elementów o charakterze czysto technicznym, co wymaga nie tylko bardzo specjalistycznej wiedzy, ale też dużego nakładu pracy własnej. Przekłada się to zatem na finalną cenę usługi.

Terminy - pisanie prac w trybie ekspresowym

Jeszcze innym czynnikiem wpływającym na cenę usług jest termin. W przypadku bardzo krótkich terminów pisanie prac w trybie ekspresowym wiąże się z koniecznością zatrzymania pracowników po godzinach, a tym samym zapewnieniu im wyższych stawek wynagrodzeń. Niekiedy termin jest tak krótki, że konieczne jest powołanie zespołu redaktorów do stworzenia jednego tekstu. Wiąże się to również z dodatkowym czasem na scalenie i korektę opracowania, aby było ono spójne pod względem językowym i formalnym.

Rodzaj pracy - licencjacka, inżynierska magisterska

Rodzaj pracy również wpływa na jej cenę, jednak w znacznie mniejszym stopniu niż pozostałe czynniki. Tak naprawdę chodzi o pracochłonność. To, ile kosztuje praca magisterska lub licencjacka jest w głównej mierze determinowane tematem, objętością tekstu, rodzajem badań, bogactwem literatury przedmiotu oraz badaniami. Cena prac magisterskiej będzie przeważnie wyższa niż licencjackiej, gdyż zazwyczaj te prace są dłuższe, oparte na większej liczbie źródeł i zawierają poważniejsze badania. Natomiast na to, ile kosztuje praca inżynierska wpływa jej techniczny charakter. Prace inżynierskie to zazwyczaj opracowania badawczo-projektowe, więc oprócz standardowych czynników kosztotwórczych, z jakimi mamy w przypadku prac licencjackich i magisterskich, duże znaczenie będzie miało również wykonanie projektu lub innego typowego dla prac inżynierskich badania. Dodatkowo cena pracy inżynierskiej będzie determinowana również tym, że prace tego typu powstają na kierunkach technicznych, w przypadku których jest znacznie trudniej o specjalistów niż w dziedzinach humanistycznych, w związku z czym wyższe są również koszty wynagrodzeń.

Jak obniżyć cenę?

Jak zatem widać, na ceny prac licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz zaliczeniowych wpływa wiele czynników. Na niektóre z nich zamawiający nie ma wpływu, jednak niektóre z nich mogą pozwolić na różnicowanie cen usług. Warto zatem zapytać konsultanta o różne warianty opracowania tematu, gdyż jest bardzo prawdopodobne, że cenę usługi da się obniżyć.

Chcesz zapytać, jak można obniżyć cenę twojego zamówienia - zadzwoń

Interesują Cię ceny poglądowe - zobacz nasz cennik w zakładce Oferta

Pisanie prac, pomoc w pisaniu prac - szybka wycena - porozmawiaj z konsultantem

Zadzwoń

Pisanie prac - wytyczne dla redaktora

Masz pytania lub nie wiesz, jak wypełnić formularz do wyceny?

Jeśli masz wątpliwości, co wpisać w formularzy do wyceny, skontaktuj się z nami. Nasz konsultant chętnie rozwieje wszelkie wątpliwości. Nie wiesz, czy w Twojej pracy będą potrzebne badania, lub jakie wybrać? Masz wątpliwości, jak duża powinna być praca? A może wahasz się co do terminu? Zadzwoń, chętnie podpowiemy.

Twój e-mail (koniecznie poprawny):
Temat pracy:
Rodzaj pracy (opracowania):
Licencjacka
Magisterska
Inżynierska
Zaliczeniowa
Podyplomowa
Inna
Szacunkowa liczba stron
Oczekiwany termin
Badania:
Nie dotyczy
Ankieta
Analiza dokumentów
Studium przypadku
Analiza finansowa
Projekt (np. strony www lub sieci)
Monografia
Inne
Plan:
Uwagi:
Telefon (koniecznie prawidłowy na wypadek literówek w adresie e-mail lub innych problemów technicznych)
Kod promocyjny
Załącznik
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Aby dokonać szybkiej wyceny, wypełnij poniższy formularz. Pamiętaj, aby sprawdzić poprawność swojego adresu e-mail - tylko wtedy będziemy mogli odpowiedzieć.

Wycena służy wyłącznie przygotowaniu spersonalizowanej oferty dla Ciebie i NIE JEST zamówieniem. Do niczego Cię nie zobowiązuje.

Pomoc w pisaniu prac: wycena indywidualna     Pisanie prac cennik

Zadzwoń - 791 205 746

Cyber-promotor
0

Liczba zadowolonych klientów: