Pomoc w pisaniu prac licencjackich
06 lipca 2022

Pomoc w pisaniu prac licencjackich. 7 powodów, dlaczego studenci potrzebują pomocy w pisaniu prac.

Napisanie pracy licencjackiej, jeśli nie robiło się tego nigdy wcześniej, jest sporym wyzwaniem dla większości studentów. Nawet jeśli wcześniej pisali oni różne prace zaliczeniowe, to brak im doświadczenia w pisaniu dużych tekstów oraz prowadzeniu badań naukowych. Nie wszystkie uczelnie zapewniają też odpowiednie merytoryczne wsparcie, takie jak choćby wykłady lub ćwiczenia z metodyki pracy naukowej. Powoduje to, że z różnych względów studenci tacy poszukują pomocy w pisaniu prac. Jednocześnie powody, które popychają ich do decyzji skorzystania z tej pomocy są zwykle zupełnie inne niż w przypadku studentów studiów magisterskich lub podyplomowych. Warto zatem przyjrzeć się czynnikom, z powodu których studenci sięgają po pomoc w pisaniu prac licencjackich.

 

Potrzebna pomoc w pisaniu prac licencjackich – powód 1: nie umiem wybrać tematu

Serwis Cyber-promotor.pl, chcąc jak najlepiej dopasować ofertę do potrzeb klientów od lat bada powody, dla których studenci korzystają z pomocy w pisaniu prac licencjackich, inżynierskich, magisterskich i zaliczeniowych. Jak wynika z naszych wieloletnich badań dotyczących przyczyn sięgania po pomoc w pisaniu prac licencjackich, wiele osób ma problem już na etapie wyboru tematu. Tak naprawdę rozpoczynając seminarium licencjackie mało kto wie, o czym chciałby napisać pracę. Co prawda ze studentem powinien porozmawiać promotor i ukierunkować jego zainteresowania naukowe, tak jednak dzieje się niezwykle rzadko. Co zatem mają zrobić studenci w takiej sytuacji? Większość z nich sięga po komercyjną pomoc. Serwisy z najwyższej półki, takie jak choćby Cyber-promotor.pl oferują nieodpłatną pomoc w doborze tematu pracy. Nie wiąże się ona z koniecznością późniejszego składania zamówienia na opracowanie lub wzorzec pracy. Serwis posiada bazę tematów prac dyplomowych obejmującą ponad 1200 przykładowych tematów z 84 dziedzin - zobacz tutaj. Wielu studentom tego typu pomoc już wystarcza i po zainspirowaniu się tematem z bazy lub wybraniu sobie jakiegoś tematu, który im odpowiada dalej są w stanie samodzielnie napisać pracę. Pomoc sprowadzająca się do ukierunkowania lub wyboru tematu nie jest niczym nagannym moralnie i absolutnie nie należy tego zjawiska potępiać. Wręcz przeciwnie - jest to wyręczanie promotora z jego obowiązków. To bowiem on jako mentor studentów powinien zapewnić pomoc w tym zakresie. Taka pomoc w pisaniu prac licencjackich jest też całkowicie zgodna z prawem.

Zobacz bazę tematów prac dyplomowych - kliknij tutaj

 

Potrzebna pomoc w pisaniu prac licencjackich – powód 2: mam już temat, ale nie wiem od czego zacząć

Czasem dzieje się tak, że student ma już wybrany temat, wie o czym chciałby pisać, jednak zupełnie nie ma pojęcia od czego zacząć. W takim wypadku pomoc w pisaniu prac również okazuje się niezbędna. Na tym etapie można studenta ukierunkować na dwa sposoby. Pomoc może sprowadzać się do udzielenia studentowi odpowiednich konsultacji - korepetycji, które ukierunkują go w danym temacie. Doświadczony redaktor, najczęściej również pełniący funkcję promotora, jak ma to miejsce w przypadku serwisu Cyber-promotor.pl, może udzielić indywidualnych konsultacji, w ramach których student dowie się, w jaki sposób pisać pracę, od czego zacząć dany temat, jak pozyskiwać źródła i prowadzić badania. Takie konsultacje mogą odbywać się zarówno twarzą w twarz jak również online. Ze względu na wysokie kwalifikacje tego typu pracowników naukowych (najczęściej posiadają oni tytuł naukowy doktora) jest to jednak usługa dosyć droga - w zależności od dziedziny stawka godzinowa ze specjalistą waha się od 150 do 250 zł za godzinę konsultacji. Taka pomoc jest jednak warta swojej ceny, gdyż w ciągu godzinnej sesji konsultacji student często dowiaduje się znacznie więcej niż w ciągu półrocznego seminarium z własnym promotorem.

Pomoc na tym etapie może przyjąć też inną formę. Student może zamówić wzorzec pracy licencjackiej, na podstawie którego stworzy on własną pracę. Tego typu pomoc w opinii niektórych ludzi jest już nieco bardziej kontrowersyjna. Wielu studentów jest oskarżanych o to, że nie piszą oni samodzielnie prac, lecz bazują na „gotowcach”. Tak jednak być nie musi. Większość naszych klientów, po zakupieniu wzorcowej pracy licencjackiej, bardzo często korzysta z dodatkowych nieodpłatnych konsultacji w pakiecie, w ramach których dowiadują się w jaki sposób mogą napisać na jego bazie własną pracę – całkowicie z poszanowaniem przepisów prawa. Takie konsultacje cieszą się dużą popularnością wśród naszych klientów.  

Jeśli potrzebujesz pomocy w ukierunkowaniu, jak zacząć swoją pracę licencjacką skontaktuj się z nami - kliknij tutaj

 

Potrzebna pomoc w pisaniu prac licencjackich – powód 3: nie umiem znaleźć odpowiednich źródeł

Kolejny powód, kiedy pomoc staje się niezbędna, to nieumiejętność lub brak możliwości znalezienia odpowiednich źródeł. Chociaż większość uczelni posiada własne biblioteki i czytelnie, co dotyczy zwłaszcza ośrodków uniwersyteckich lub politechnicznych, zawsze można spotkać się z tematami, dla których wyszukanie odpowiednich źródeł wymaga nieco więcej zachodu. Pomoc w pisaniu prac świadczona przez profesjonalne firmy zatrudniające wysokiej klasy pracowników naukowych może okazać się wówczas niezbędna. O ile z teorią większość studentów jest w stanie sobie poradzić, to kiedy przychodzi na przykład do wyszukania źródeł dotyczących badanych podmiotów czy organizacji lub firm (metoda monograficzna lub studium przypadku), studenci bardzo często sobie z tym nie radzą. Pomoc polegająca na ukierunkowaniu studenta za pomocą konsultacji lub dostarczenie odpowiedniego raportu bądź opracowania na wskazany temat okazuje się niezbędna i bardzo przyspiesza samodzielne napisanie pracy.

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu odpowiednich źródeł do części teoretycznej lub praktycznej pracy skontaktuj się z nami - kliknij tutaj

 

Potrzebna pomoc w pisaniu prac licencjackich – powód 4: mam słaby kontakt z promotorem

Jak wynika z naszych badań, kolejny ważny czynnik decydujący o tym, że studenci są wręcz zmuszeni sięgnąć po pomoc w pisaniu prac licencjackich to słaby kontakt z promotorem. Niestety jest to zjawisko częste. Promotorzy, choć są wcale nie najgorzej opłacani, nie zawsze poświęcają odpowiednią ilość czasu swoim studentom. Spotkania seminaryjne, nawet jeżeli odbywają się w miarę regularnie, nie zawsze są prowadzone profesjonalnie. W gruncie rzeczy dość rzadko spotyka się promotorów, którzy faktycznie przykładają się do swojej pracy i wprowadzają studenta w to, jak napisać w licencjat. Nie powinno zatem dziwić, że pomoc w pisaniu prac licencjackich oferowana na warunkach komercyjnych cieszy się takim powodzeniem.

Jeśli twój promotor nie wywiązuje się ze swoich obowiązków i potrzebujesz pomocy w pisaniu prac skontaktuj się z nami - kliknij tutaj

 

Potrzebna pomoc w pisaniu prac licencjackich – powód 5: jestem obcokrajowcem, mam problemy z językiem polskim

Jeszcze inną grupę klientów korzystających z serwisów świadczących pomoc w pisaniu prac licencjackich stanowią obcokrajowcy. Międzynarodowe programy wymiany studentów, jak na przykład Erazmus czy migracje międzynarodowe wywołane konfliktami zbrojnymi powodują, ze w Polsce studiuje wielu studentów z innych krajów, którzy bronią tutaj licencjat. Ze względów językowych pomoc jest im niezbędna, gdyż zazwyczaj nie są oni w stanie sprawdzić pod względem językowym tego, co sami stworzyli. Teoretycznie powinien zrobić to promotor, jednak wielu uważa, że korekta językowa nie należy do ich obowiązków i student powinien sięgnąć po pomoc gdzie indziej. Korekta językowa jest w pełni legalna i w przypadku osób o obywatelstwie innym niż polskie jest rzeczą całkowicie normalną. Taka pomoc w pisaniu prac licencjackich to zatem nic złego.

Jeśli jesteś obcokrajowcem i nie radzisz sobie z językiem polskim w stopniu wystarczającym, aby samodzielnie napisać pracę, chętnie pomożemy - skontaktuj się z naszym konsultantem - kliknij tutaj

 

Potrzebna pomoc w pisaniu prac licencjackich – powód 6: zmieniła się moja sytuacja rodzinna, urodziło się dziecko, ktoś w rodzinie choruje itp.

Nasi konsultanci rozmawiający z klientami często spotykają się z sytuacją, że studenci, a zwłaszcza studentki, motywują swoją chęć skorzystania z usług z powodu zmiany sytuacji rodzinnej. Często słyszymy takie zdania: „pomoc w pisaniu prac licencjackich jest mi niezbędna, ponieważ urodziło mi się dziecko lub muszę zająć się chorym członkiem rodziny”. Niewątpliwie taka zmiana sytuacji rodzinnej znacznie zaburza normalny rytm życia studenckiego i może powodować, że student lub studentka będzie zmuszony sięgnąć po pomoc w pisaniu prac licencjackich. Taka osoba powinna jednak pamiętać, aby korzystać z tej pomocy w granicach dozwolonych przepisami prawa. Konsultanci serwisu Cyber-promotor.pl zawsze szczegółowo informują klientów, w jaki sposób mogą korzystać z zamówionych opracowań, aby nie narazić się na negatywne konsekwencje prawne. Pomoc w pisaniu prac licencjackich świadczona przez nasz serwis jest bowiem zawsze legalna.

 

Potrzebna pomoc w pisaniu prac licencjackich – powód 7: nie chce mi się, niech ktoś to zrobi za mnie

Ostatni z powodów, dla których studenci sięgają po pomoc w pisaniu prac licencjackich to po prostu zwykłe lenistwo. Tym niemniej, jak wynika z naszych badań przeprowadzonych na klientach serwisu Cyber-promotor.pl jest to najrzadszy powód sięgania po pomoc. Z tego względu nie należy wszystkich klientów tego typu serwisów traktować tak samo. Jeśli już ktoś sięga po pomoc w pisaniu prac licencjackich, robi to z własnych osobistych powodów, których osoby trzecie w żadnym wypadku nie powinny oceniać.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w pisaniu prac licencjackich lub innego typu skontaktuj się z nami. Serwis Cyber-promotor.pl zawsze zapewnia rzetelną i legalną pomoc

Zapytaj o ofertę  - kontakt

Wróć do strony głównej

 

Może cię także zainteresować:

Pisanie prac licencjackich

Pisanie prac magisterskich

Pisanie prac inżynierskich

Pisanie prac zaliczeniowych

 

Tagi: pomoc w pisaniu prac licencjackich, pisanie prac, pisanie prac licencjackich, pisanie prac magisterskich, pisanie prac inżynierskich, pisanie prac zaliczeniowych

Zadzwoń - 791 205 746

Cyber-promotor
0

Liczba zadowolonych klientów: