pomoc w pisaniu prac - formy - pisanie prac
13 lipca 2022

Pomoc w pisaniu prac - z jakich jej form korzystają obecnie studenci? Dlaczego pisanie prac sprawia studentom takie problemy?

Pandemia covid-19 spowodowała, że wielu studentów nie jest obecnie w stanie samodzielnie napisać pracy.  Przyczyniła się do tego nie tylko nauka zdalna, ale też bardzo ograniczony dostęp do bibliotek oraz czytelni. Nie powinno zatem dziwić, że studenci chętnie sięgają po pomoc w pisaniu prac. W tym artykule przybliżymy, jakie jej formy są dostępne na rynku.

Pomoc w pisaniu prac - wzorce i opracowania

Tego rodzaju forma pomocy studentom jest najprawdopodobniej najbardziej popularną formą świadczenia usług w branży pisania prac. Należy pamiętać, że przygotowane przez profesjonalną firmę materiały i wzorce prac licencjackich, inżynierskich lub magisterskich stanowią bazę do stworzenia własnej pracy. Pomoc w pisaniu prac polegająca na stworzeniu wzorca pracy jest całkowicie legalna, jednak zamawiający ją student powinien pamiętać, że podpisanie takiego opracowania własnym nazwiskiem i oddanie na uczelni jako własnej pracy stanowi naruszenie prawa, a konkretnie artykułu 272 kodeksu karnego.

Potrzebujesz pewnej pomocy w pisaniu prac – zobacz tutaj

Pisanie prac a pozyskiwanie literatury i źródeł naukowych

Pomoc w pisaniu prac polegająca na pozyskiwaniu literatury i źródeł naukowych jest jak najbardziej legalną formą tego typu usług. To właśnie z niej najczęściej i najchętniej korzystają studenci, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie zdobyć odpowiedniej ilości źródeł do swojej pracy dyplomowej, ale chcą ją jednak napisać samodzielnie. Pandemia covid-19 w znacznym stopniu uniemożliwiła studentom normalny dostęp do biblioteki czytelni, co spowodowało bardzo duże zainteresowanie tego typu pomocą.

Organizacja badań naukowych

Wielu studentów może też mieć problem z pozyskaniem wyników badań naukowych do swojej pracy. Pomoc w pisaniu prac polegająca na organizacji badań przez profesjonalną firmę oraz pozyskania odpowiedniego materiału badawczego i wyników w dobie pandemii jest również bardzo popularną usługą. Polega to na przeprowadzeniu badań naukowych przez profesjonalną firmę, a następnie przekazaniu wyników i raportu z badań osobie zamawiającej. Taka pomoc w pisaniu prac jest również całkowicie legalna.

Pomoc w pisaniu prac - doradztwo metodyczne

Jeśli na uczelni zawiódł promotor lub system przygotowania studenta do napisania i obrony pracy dyplomowej, niezbędne wydaje się także doradztwo metodyczne. Wówczas funkcję promotora przyjmuje pracownik naukowy wyspecjalizowanej firmy, który sam ma doświadczenie promotorskie. Jest to bardzo korzystna forma pomocy dla studentów, gdyż w trakcie godzinnej sesji z takim specjalistą, dowiadują się oni często znacznie więcej niż przez półroczny cykl seminaryjny na uczelni. Sesje są bowiem poświęcone rozwiązaniu problemów konkretnego studenta, a nie całej grupy.

 

Może cię zainteresować:

Pisanie prac licencjackich - zobacz tutaj

Pisanie prac magisterskich - zobacz tutaj

Pisanie prac inżynierskich - zobacz tutaj

 

Kontakt

Powrót do strony głównej

Zadzwoń - 791 205 746

Cyber-promotor
0

Liczba zadowolonych klientów: