Pisanie prac zaliczeniowych – pomoc w pisaniu prac zaliczeniowych
15 lipca 2022

Pisanie prac zaliczeniowych – dlaczego studenci sobie nie radzą i sięgają po pomoc w pisaniu prac zaliczeniowych?

Wydawać by się mogło, że pisanie prac zaliczeniowych, które nie są przecież obszernymi tekstami naukowymi, nie powinno sprawiać problemów studentom. Z pracami pisemnymi, w formie wypracowań, esejów, rozprawek czy recenzji mamy bowiem do czynienia od szkoły podstawowej. Dlaczego zatem pojawia się problem, kiedy trzeba napisać pracę zaliczeniową? I dlaczego studenci sięgają po pomoc w pisaniu prac zaliczeniowych? Odpowiedzi na te pytania jest kilka.

Pisanie prac zaliczeniowych – problem 1: nieznajomość zagadnienia

Pisanie prac zaliczeniowych bardzo często zastępuje egzamin przedmiotowy. Jest też częstą formą zaliczenia ćwiczeń. Chociaż wydaje się to znacznie łatwiejsze niż konieczność przygotowania się do egzaminu lub napisania kolokwium, bardzo często pisanie prac zaliczeniowych wiąże się z tematyką wykładów lub ćwiczeń. Aby zatem taką pracę zaliczeniową napisać, niezbędna jest, choćby pobieżna, znajomość zagadnień przedstawianych podczas tych zajęć. Jeśli ktoś nie uczęszczał na wykłady lub ćwiczenia i nie zapoznał się z notatkami kolegów lub koleżanek może mieć w tym momencie poważny problem. W takiej sytuacji studenci bardzo często sięgają po pomoc w pisaniu prac zaliczeniowych. Pracownik naukowy znający się na zagadnieniach ze swojej dziedziny bez problemu bowiem będzie w stanie stworzyć opracowanie na dowolny temat z nią związany. Student, który zaniedbał swoje obowiązki – już niekoniecznie. Pomoc w pisaniu prac zaliczeniowych moe być w tym wypadku bezcenna.

Jeśli potrzebujesz pomocy w pisaniu prac zaliczeniowych skontaktuj się z naszymi ekspertami – zobacz tutaj

Pisanie prac zaliczeniowych – problem 2: niezrozumienie polecenia wykładowcy

Bardzo często zdarza się też, że wykładowcy, którzy decydują się na zaliczenie przedmiotu poprzez pisanie prac zaliczeniowych, wyrażają zakres swoich wymagań w sposób niezwykle skomplikowany, zagmatwany, wymagający dokładnego zapoznania się z instrukcją lub sięgnięcia do dodatkowych źródeł. Studenci, którzy cierpią na chroniczny brak czasu lub już wcześniej nie byli orłami w nauce, mogą temu nie podołać lub tych wytycznych należycie nie zrozumieć. Nie chcąc okazywać swojej słabości, chętnie sięgają po pomoc w pisaniu prac zaliczeniowych.

Jeśli nie zrozumiałeś polecenia swojego wykładowcy i zastawiasz się, czy sięgnąć po pomoc w pisaniu prac zaliczeniowych  – nie wahaj się – skontaktuj się z naszymi ekspertami – zobacz tutaj

Pisanie prac zaliczeniowych – problem 3: brak czasu

Współcześnie wszyscy cierpią na chroniczny brak czasu. Dotyczy to także studentów. Wiele osób już w trakcie studiów podejmuje pracę, co skutkuje tym, że zakres ich obowiązków w ciągu dnia jest ogromny i bardzo trudno jest pogodzić rzetelne studiowanie z pracą zawodową. Problem ten dotyczy szczególnie osób na studiach magisterskich lub podyplomowych. To właśnie one najczęściej nie są w stanie pogodzić obowiązków studenckich z zawodowymi i sięgają po pomoc w pisaniu prac zaliczeniowych.

Jeśli cierpisz na chroniczny brak czasu i zastawiasz się, czy sięgnąć po pomoc w pisaniu prac zaliczeniowych  – nie wahaj się – nasi eksperci są do Twojej dyspozycji – zobacz tutaj

Pisanie prac zaliczeniowych – problem 4: problem z literaturą naukową

Wbrew pozorom problem ten wcale nie jest rzadkością. Jeśli już wykładowca decyduje się na formę zaliczenia przedmiotu poprzez pisanie prac zaliczeniowych, najczęściej stawia wysokie wymagania dotyczące tematyki takiej pracy. Wiąże się to z tym, że trzeba dotrzeć do naprawdę fachowej literatury. Wymaga to umiejętności wyszukania odpowiednich źródeł, co wcale nie jest łatwe oraz opracowania zagadnienia na podstawie opracowań akademickich. Może to stanowić spore wyzwanie, szczególnie dla początkujących studentów na pierwszym lub drugim roku, którzy jeszcze nie przyswoili sobie umiejętności pracy z literaturą naukową. Kolejny problem to dostęp do samej literatury. Kwestia ta stała się szczególnie ważka w okresie pandemii covidowej, kiedy większość bibliotek i czytelni była zwyczajnie niedostępna dla studentów. To właśnie ten problem sprawiał, że wielu z nich sięgało po pomoc w pisaniu prac zaliczeniowych, gdyż w inny sposób nie byli oni w stanie dotrzeć do odpowiedniej literatury naukowej.

Masz problem z dotarciem do odpowiedniej literatury naukowej? Zastawiasz się, czy sięgnąć po pomoc w pisaniu prac zaliczeniowych  – nie wahaj się! Nasi eksperci chętnie pomogą – zobacz tutaj

Pisanie prac zaliczeniowych – problem 5: zaległości z wcześniejszych etapów edukacji

Problem ten dotyczy szczególnie osób studiujących na mało renomowanych uczelniach prywatnych, w przypadku których nie ma konkurencji o wolne miejsca studenckie. Przyjmowani są wszyscy, nawet ci z najgorszymi wynikami w nauce, Byleby spełniali wymogi ustawy o szkolnictwie wyższym. Osoby takie bardzo często nie mają odpowiedniej wiedzy i umiejętności, aby po prostu napisać samodzielnie pracę zaliczeniową. Jednocześnie ustawa o szkolnictwie wyższym nakłada na takie szkoły odpowiednie standardy edukacji, które muszą być spełnione, aby w ogóle tytuł licencjata lub magistra mógł zostać nadany. W tego typu placówkach poziom wymagań stawianych studentom jest zazwyczaj bardzo niski i sprowadza się do możliwości zaliczenia wielu przedmiotów dzięki pracom zaliczeniowym. Dla wielu studentów jednak i to jest zbyt wysoki poziom wymagań. W związku z tym są oni wręcz zmuszeni, aby sięgnąć po pomoc w pisaniu prac zaliczeniowych.

Pomoc w pisaniu prac zaliczeniowych czasem jest konieczna

Studenci sięgają po pomoc w pisaniu prac zaliczeniowych z bardzo różnych przyczyn. Większość z nich jest obiektywna i niezależna od nich, z tego względu nie należy oceniać tych osób. Nie każda bowiem pomoc tego typu jest zła. Przykładowo, dzięki konsultacjom eksperckim student ma szanse wiele się nauczyć i na etapie dalszej edukacji, czyli pisania pracy licencjackiej lub magisterskiej, będzie on w stanie wykonać to zadanie samodzielnie. Nie należy też utożsamiać pomocy w pisaniu prac zaliczeniowych z wykonywaniem zadania za studenta. Jak sama nazwa wskazuje pomoc w pisaniu prac zaliczeniowych ma za zadanie pomóc, a nie wyręczyć. Nie potępiajmy zatem wszystkich, którzy z tego typu usług korzystają.

Jeśli potrzebna Ci pomoc w pisaniu prac zaliczeniowych, skontaktuj się z naszymi ekspertami – zobacz tutaj.

 

Może cię także zainteresować:

Pisanie prac licencjackich

Pisanie prac magisterskich

Pisanie prac inżynierskich

Pisanie prac zaliczeniowych

Zadzwoń - 791 205 746

Cyber-promotor
0

Liczba zadowolonych klientów: