Pomoc w pisaniu prac pisanie prac w maju
30 maja 2022

Czy da się napisać pracę licencjacką w tydzień? Ile czasu potrzeba na napisanie pracy magisterskiej? Pomoc w pisaniu prac bywa niezbędna...

Maj i czerwiec to takie miesiące, kiedy pozostało niewiele dni do oddania pracy licencjackiej lub magisterskiej. Wielu studentów zadaje sobie wówczas pytanie, jak szybko da się napisać pracę licencjacką albo czy da się napisać pracę magisterską w miesiąc? Odpowiedź na te pytania nie jest jednoznaczna, gdyż czas pisania pracy licencjackiej lub magisterskiej zależy od wielu czynników: doświadczenia w pisaniu, dostępności materiałów źródłowych, rodzaju i charakteru badań oraz wielu innych.   Dodatkowo sam fakt szybkiego napisania pracy licencjackiej lub magisterskiej nie gwarantuje jeszcze, że student zmieści się w najbliższym terminie obrony.

Kiedy trzeba oddać pracę licencjacką? Kiedy trzeba oddać pracę magisterską?

Dokładny termin oddania pracy licencjackiej lub magisterskiej określa zazwyczaj rada wydziału uczelni. Od terminu złożenia pracy magisterskiej w dziekanacie, należy jednak odróżnić termin oddania pracy promotorowi, który jest zwykle wcześniejszy. W sesji letniej najczęściej prace licencjackie i magisterskie w dziekanacie składa się w następujących terminach:

  • do końca maja - w przypadku obron organizowanych w czerwcu,

  • do połowy lub końca czerwca - w przypadku obron organizowanych w drugiej połowie czerwca lub w lipcu.

Jeśli natomiast chodzi o sesję zimową, prace licencjackie lub magisterskie należy złożyć w dziekanacie odpowiednio:

  • do połowy lub końca stycznia - jeśli obrona odbywa się w lutym,

  • do połowy lub końca lutego - jeśli obrona odbywa się w marcu.

Od tych terminów mogą oczywiście występować indywidualne odstępstwa, jednak w większości przypadków planując pisanie pracy magisterskiej, warto kierować się powyższymi zasadami.

Praca licencjacka - do kiedy trzeba złożyć u promotora? Praca magisterska – do kiedy u promotora?

Należy pamiętać, że praca do promotora musi trafić odpowiednio wcześniej. Zazwyczaj promotorzy wymagają oddania gotowej pracy co najmniej na kilka tygodni wcześniej przed jej terminem złożenia w dziekanacie. Różnica między terminami składania prac magisterskich i licencjackich są zazwyczaj niewielkie, jeśli już występują wynikają one z ogólnych wymagań poszczególnych promotorów.

Kiedy zacząć pisanie pracy magisterskiej lub licencjackiej? Czy da się napisać pracę licencjacką w miesiąc?

Odpowiednie zaplanowanie harmonogramu pisania pracy licencjackiej dla niedoświadczonego studenta nie jest sprawą prostą. Formalnie powinien czuwać nad tym promotor, jednak nie zawsze tak się dzieje. Studenci często są pozostawieni sami sobie i dopiero pod koniec roku akademickiego, kiedy trzeba uzyskać zaliczenie seminarium, uświadamiają sobie, jak niewiele czasu zostało im na napisanie pracy licencjackiej. Tak naprawdę, aby spokojnie napisać samodzielnie pracę licencjacką warto przysiąść do niej od pierwszego seminarium i co jakiś czas zdawać promotorowi sprawozdanie z postępów, rozliczając się z kolejnych części tekstu. W naszej pracy często jednak spotykamy się z sytuacjami, kiedy pod koniec kwietnia lub nawet maja student nie ma jeszcze nawet wybranego tematu pracy, nie mówiąc już o dalszych krokach takich jak ustalenie z promotorem planu pracy, czy napisanie choćby części rozdziałów. To właśnie wtedy odbieramy mnóstwo telefonów z pytaniami: Czy da się napisać pracę licencjacką w miesiąc? Ile czasu pisze się pracę licencjacką? Jak długo pisze się pracę badawczą? Czy da się napisać pracę magisterską w tydzień?

Odpowiedź na te pytania nie jest jednoznaczna. Oczywiście przy odpowiednim nakładzie sił i środków można napisać pracę nawet w tydzień, o ile zatrudni się do tego odpowiednią grupę ludzi, doświadczonych w pisaniu tekstów naukowych oraz odpowiedni zespół do przeprowadzenia badań. Wiąże się to jednak zawsze z dużo wyższą ceną takiej usługi, co wynika z jednej strony z pracy w nadgodzinach, z drugiej natomiast koniecznością prowadzenia wielu działań koordynacyjnych i co rektorskich generujących dodatkowe koszty.  Oznacza to, że profesjonalna firma zatrudniająca doświadczony zespół pracowników naukowych będzie w stanie wykonać pracę nawet w tak krótkim terminie. Tym niemniej, student, który po raz pierwszy piszę pracę licencjacką, niewątpliwie nie podoła temu zadaniu. Co więcej, jest też mało prawdopodobne, że student poradzi sobie z tym zadaniem w miesiąc. Zupełnie inaczej pracuje osoba zajmująca się zawodowo tworzeniem tekstów naukowych i mająca ogromne doświadczenie w pozyskiwaniu źródeł i pracą naukową, a całkowicie odmiennie będzie radził sobie student, dla którego tego typu przedsięwzięcie jest pierwszym w życiu. Szczególnie jeśli praca jest badawcza i trzeba uwzględnić jeszcze konieczność pozyskania materiału badawczego choćby w postaci wyników ankiet lub dokumentacji do badań z firmy lub innej instytucji. Serwisy tworzące teksty naukowe na zasadach komercyjnych, takie jak nasz Cyber-promotor.pl dysponują znacznym zapleczem naukowo badawczym, dzięki czemu są w stanie bardzo szybko realizować tego typu zamówienia.

Pomoc w pisaniu pracy licencjackiej – cena. Pomoc w pisaniu prac magisterskich – ile kosztuje?

Jeżeli nie rozplanowało się odpowiednio terminów samodzielnego pisania pracy licencjackiej lub magisterskiej, zazwyczaj konieczne jest skorzystanie z pomocy w pisaniu prac. Nie warto zatem odkładać pisania pracy do ostatniej chwili, gdyż może okazać się, że nawet w przypadku profesjonalnych firm, które teoretycznie byłyby w stanie podołać zadaniu, może po prostu nie być już wolnych miejsc na ostatnią chwilę. Jest to zresztą częste zjawisko firmach pomagających w pisaniu prac licencjackich i magisterskich, gdyż te najlepsze są najbardziej oblegane i wolne terminy z bardziej obleganych dziedzin kończą się już na miesiąc przed terminami obron.

Pomoc w pisaniu prac z bardzo krótkimi terminami zawsze wiąże się z wyższą ceną. Wynika to z opisanych wcześniej kwestii organizacyjnych przy tworzeniu tekstów naukowych w terminach ekspresowych. Standardowe ceny prac licencjackich i magisterskich prezentujemy w naszym cenniku, tym niemniej w przypadku prac ekspresowych należy doliczyć od 10% do 30% więcej niż są podane koszty.

Warto zatem zastanowić się odpowiednio wcześniej, czy potrzebna będzie pomoc w pisaniu pracy licencjackiej lub magisterskiej. Po pierwsze zamówienia realizowane z odpowiednim wyprzedzeniem będą niewątpliwie tańsze, a po drugie nie będzie problemów z dostępnością terminów.

Kiedy jest obrona pracy licencjackiej? Kiedy jest obrona pracy magisterskiej?

Po złożeniu pracy promotora i uzyskaniu pozytywnej oceny, składa się ją w dziekanacie, gdzie po sprawdzeniu w systemie antyplagiatowym i uzyskaniu pozytywnej recenzji zostanie dopuszczona do obrony. Warto zauważyć, że prace licencjackie lub magisterskie zamawiane w profesjonalnych serwisach pomocowych, bardzo rzadko trafiają do poprawy lub mają słabe recenzje. W przypadku naszych prac jakiekolwiek poprawki, które zgłaszają nam klienci, to mniej niż 0,03% wszystkich zamówień. Co więcej, nigdy nie są to poważne kwestie merytoryczne, a jedynie drobne uwagi wynikające z różnic koncepcji w możliwości opracowania danego tematu przez różne osoby. Dodatkowo serwisy świadczące pomoc w pisaniu prac takie jak nasz zapewniają dodatkowe wsparcie szkoleniowe pomagające przygotować się do obrony. W przypadku naszych usług taki pakiet szkoleniowy jest nieodpłatny i dostępny dla każdego klienta.

Zapytaj o ofertę

Wróć do strony głównej

Zobacz też:

 

Zadzwoń - 791 205 746

Cyber-promotor
0

Liczba zadowolonych klientów: