Pisanie prac licencjackich, pomoc w pisaniu prac
29 kwietnia 2022

Pisanie prac licencjackich – co warto wiedzieć?

Przed każdym studentem studiów jeden stopnia na III roku stoi nie lada wyzwanie - napisanie pracy licencjackiej. Wielu zwleka z tym do ostatniej chwili, nie wiedząc jak zacząć ani na czym się skupić. Promotorzy nie zawsze są pomocni. Z naszego ponad dwudziestoletniego doświadczenia pracy ze studentami wynika, że w praktyce niewielu promotorów okazuje realne wsparcie i pomoc w przygotowaniu studenta do napisania pracy licencjackiej. Z tego względu wiele osób jest zmuszonych do korzystania z różnego rodzaju form pomocy w pisaniu prac.

Pisanie prac licencjackich - od czego zacząć?

Pisanie prac licencjackich dla osoby bez żadnego doświadczenia w pracy naukowej nie jest sprawą łatwą, dlatego wielu studentów nie wie od czego zacząć. Pierwszy krok to wybór tematu. Przykładowe tematy prac licencjackich można znaleźć w naszej bazie tematów prac dyplomowych tutaj. Temat można wybrać z bazy bezpośrednio lub tylko się nim zainspirować tworząc coś własnego. Następnie temat pracy licencjackiej należy skonsultować z promotorem i uzyskać jego akceptację lub ustalić ostateczną wersję.

Pisanie prac licencjackich - plan pracy licencjackiej

Kolejny krok to napisanie planu pracy licencjackiej. W naszej sekcji poradnikowej szczegółowo opisujemy to zagadnienie. Struktura planu pracy licencjackiej zależy od kilku czynników. Dużą rolę odgrywa tu kierunek studiów oraz sam temat. Szczegółowy porady jak napisać Plan prac licencjackiej znajdziecie tutaj.

 

Wstęp do pracy licencjackiej.  A może konspekt pracy licencjackiej?

Wbrew pozorom wstępu do pracy licencjackiej nie należy pisać przed jej rozpoczęciem. Zgodnie z zasadami metodologii robi się to już po napisaniu całej pracy, aby można było uwzględnić wszystkie atuty tekstu. Promotor może niekiedy poprosić jednak o coś, co taki wstęp przypomina. Jest to konspekt pracy licencjackiej. Konspekt zawiera takie elementy jak uzasadnienie wyboru tematu, problematyka badawcza, cel pracy, przedmiot badań, metody techniki i narzędzia badawcze, opis struktury pracy oraz opcjonalnie proponowaną literaturę. Więcej na temat konspektów do prac licencjackich znajdziecie tutaj.

 

Pisanie prac licencjackich - rozdziały w pracy

W pracach licencjackich występują zazwyczaj 3 rozdziały. W rzadkich przypadkach prace mogą być jednak podzielone nieco inaczej, jak ma to miejsce w przypadku projektów licencjackich. Więcej na ten temat znajduje się w naszej sekcji poradnikowej tutaj.

 

Pisanie prac licencjackich - badania w pracy licencjackiej

Większość prac licencjackich ma charakter badawczy. Rodzaj badań jest zdeterminowany samym tematem. W jednym z naszych artykułów opisaliśmy bardzo szeroko, w jaki sposób dobrać rodzaj badań w zależności od tematu pracy. Przeczytacie o tym tutaj.

 

Zakończenie pracy licencjackiej. Jak napisać zakończenie pracy licencjackiej?

Zakończenie pracy licencjackiej stanowi bardzo ważny jej etap. Powinno ono zawierać podsumowanie wszystkich rozdziałów pracy oraz wnioski, jakie płyną z badań. Warto też wspomnieć, czy udało się zrealizować cel pracy i uzasadnić to.

 

Pisanie prac licencjackich - ostateczna edycja i formatowanie

Po napisaniu całej pracy, w tym również wstępu, o czym pisaliśmy wcześniej, należy cały tekst ostatecznie sformatować, aby wyglądał estetycznie. To co jest najgorzej widziane przez promotorów przy oddawaniu pracy licencjackiej do sprawdzenia, to jej nieestetyczny wygląd. Ogólnopolski standard formatowania prac licencjackich jest następujący: czcionka Times New Roman, wielkość czcionki 12, odstępy między wierszami 1,5, wcięcia akapitów 1,25, marginesy po 2,5 cm, przy czym do lewego dodaje się 1 cm na oprawę.   

 

Pisanie prac licencjackich - pomoc w pisaniu prac

Nie wszyscy studenci dobrze radzą sobie z pisaniem prac licencjackich. W związku z tym wielu z nich szuka pomocy. W takim wypadku należy wybrać profesjonalną firmę, zapewniającą umowę, warunki gwarancji licencję na wykorzystanie pracy. Takie warunki współpracy gwarantuje właśnie Cyber-promotor. Dajemy klientom pewność, że praca będzie wykonana dokładnie na czas wskazany w umowie, będzie wolna od plagiatu oraz będzie spełniała wszelkie wymogi, jakie klient wskaże w formularzu zamówienia.

Jeśli nasze porady dotyczące pisania prac licencjackich nie pomogły Wam w przygotowaniu własnych, zawsze możecie skorzystać z pomocy naszych ekspertów. W przypadku zamówienia opracowania całości pracy licencjackiej lub magisterskiej (wzorca) plan pracy otrzymujecie gratis.

Skontaktuj się w sprawie pomocy w pisaniu pracy

Wróć do strony głównej

Zadzwoń - 791 205 746

Cyber-promotor
0

Liczba zadowolonych klientów: