Pisanie prac magisterskich, pomoc w pisaniu prac, pisanie prac
29 kwietnia 2022

Pisanie prac magisterskich – co warto wiedzieć?

 

Jeśli jesteście na etapie pisania pracy magisterskiej, większość z was ma już pewne doświadczenie nabyte na etapie pisania pracy licencjackiej. Niektórzy jednak studiują na jednolitych studiach pięcioletnich i dla takich osób jest to spore wyzwanie. W tym poradniku opowiemy Wam wszystko, co trzeba wiedzieć o pisaniu pracy magisterskiej. Osoby, które nie pisały pracy licencjackiej zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem dotyczącym takich prac - tutaj.  

 

Pisanie prac magisterskich - od czego zacząć?

Podobnie jak w przypadku pracy licencjackiej, pisanie pracy magisterskiej zaczyna się od wyboru tematu. Temat warto wybrać samodzielnie, najlepiej spośród zagadnień, które nas bezpośrednio interesują lub dotyczą. Taki temat jest znacznie łatwiej obronić. Jeśli macie problem z wyborem tematu pracy magisterskiej, zachęcamy do skorzystania z naszej bazy tematów prac dyplomowych. Przykładowe tematy prac magisterskich można pobrać tutaj.

 

Plan pracy magisterskiej

Kolejny ważny etap to napisanie planu pracy magisterskiej. Pisaniu takich planów poświęciliśmy całą osobną sekcję w naszych poradnikach. Jest to bowiem bardzo ważny etap pisania pracy magisterskiej. Dobrze skonstruowany plan, logicznie spójny, jest gwarancją tego, że uda się napisać pracę bez problemów. Aby zobaczyć przykładowe plany prac magisterskich, przejdź do naszych poradników tutaj. Jeśli potrzebujesz zamówić plan pracy magisterskiej, możesz zrobić to tutaj.

 

Pisanie prac magisterskich - wstęp czy konspekt?

Z naszych wcześniejszych poradników oraz własnego doświadczenia w pisaniu pracy licencjackiej wiesz już, że przed napisaniem pracy tworzy się konspekt, natomiast wstęp pisze się po napisaniu pracy. Jeśli potrzebujesz zamówić konspekt do pracy magisterskiej, możesz to zrobić tutaj.

 

Pisanie prac magisterskich - rozdziały w pracy

Prace magisterskie mają zwykle większą objętość niż prace licencjackie, co oznacza, że zazwyczaj składają się z czterech, a niekiedy nawet pięciu rozdziałów podzielonych na podpunkty. Pierwsze rozdziały zwykle stanowią przegląd literatury przedmiotu i powinny być skonstruowane zgodnie z zasadą „od ogółu do szczegółu”. Kolejne rozdziały pracy magisterskiej to metodologia i badania własne. W zależności od dziedziny nauki, metodologia może stanowić odrębny rozdział lub być częścią rozdziału badawczego. Na niektórych kierunkach stosuje się też praktykę dodawania rozdziału lub podpunktu zawierającego dyskusję wyników badania. Zwykle dotyczy to tych dziedzin, w których prowadzi się badania ilościowe, najczęściej w postaci ankiet.

 

Pisanie prac magisterskich - badania w pracy magisterskiej

O ile w przypadku prac licencjackich czasami, choć rzadko, można spotkać się z pracami czysto teoretycznymi, to w przypadku prac magisterskich można powiedzieć, że jakaś forma badań jest obowiązkowa. Należy pamiętać, że badania to nie tylko ankiety. W praktyce występuje bardzo wiele metod badawczych. O doborze badań do tematu pracy pisaliśmy tutaj.

 

Zakończenie w pracy magisterskiej. Jak napisać zakończenie do pracy magisterskiej?

Podobnie jak w pracy licencjackiej, bardzo ważną rolę pełni zakończenie. Zasady jego pisania są takie same jak w przypadku prac licencjackich, należy jednak mieć na uwadze to, że ze względu na większą objętość pracy magisterskiej, zakończenie również powinno być nieco bardziej rozbudowane.

 

Pisanie prac magisterskich - jak sformatować pracę magisterską?

Praca magisterska musi być estetyczna pod względem edytorskim. Należy ją zatem dostosować do edytorskich standardów uczelni. Broszury zawierające tego typu wymogi są zwykle dostępne na stronach uczelni i w dziekanatach. Aby nie przeoczyć żadnych przypadkowych czcionek o innym kroju lub wielkości, warto zaznaczyć cały tekst pracy (w Wordzie jest to polecenie CTRL+A) i następnie wybrać odpowiednią czcionkę i jej rozmiar. Klasycznie jest to Times New Roman o wielkości 12. Warto też zadbać o jednolite ustawienia akapitów. Nagłówki rozdziałów można wybrać z polecenia Style w Wordzie, a następnie zaznaczyć wszystkie za pomocą polecenia „zaznacz wszystkie” rozwijanego z poziomu wybranego nagłówka. Po zaznaczeniu nagłówków dobieramy odpowiedni krój czcionki i rozmiar. Takie postępowanie gwarantuje, że nie zapomnimy o żadnym elemencie pracy, który odstający od ogólnego stylu, sprawiałby nieestetyczne wrażenie.  

 

Pisanie prac magisterskich - pomoc w pisaniu prac

Na etapie pisania pracy magisterskiej znacznie mniej studentów potrzebuje pomocy w pisaniu prac. Wynika to z nabytych wcześniej doświadczeń na etapie pisania pracy licencjackiej. Niekiedy zdarza się jednak, że z różnych względów taka pomoc jest potrzebna. Pamiętajmy, że napisanie pracy magisterskiej i uzyskanie dzięki temu dyplomu ukończenia studiów wyższych i tytułu magistra to inwestycja na całe życie. Nie warto zatem oszczędzać i korzystać z tanich ofert niskiej jakości. Lepiej wybrać renomowaną firmę, która zatrudnia doświadczonych redaktorów, jak my. Nasza ekipa to pracownicy naukowi, często z doświadczeniem promotorskim. Nasi redaktorzy odbywają też regularne szkolenia i są na bieżąco ze wszystkimi nowościami w dziedzinie pisania prac magisterskich. Nie ma zatem ryzyka niekończących się poprawek nanoszonych przez promotorów czy plagiatu. Zapewniamy też umowę i szeroki pakiet poprawek gwarancyjnych zawartych w warunkach gwarancji.

Jeśli nasze porady dotyczące pisania prac magisterskich nie pomogły Wam w przygotowaniu własnych, zawsze możecie skorzystać z pomocy naszych ekspertów. W przypadku zamówienia opracowania całości pracy licencjackiej lub magisterskiej (wzorca) plan pracy otrzymujecie gratis.

Skontaktuj się w sprawie pomocy w pisaniu pracy

Wróć do strony głównej

 

 

Zadzwoń - 791 205 746

Cyber-promotor
0

Liczba zadowolonych klientów: