Cyber-promotor zapewnia plan pracy za darmo. Wiemy, jak ważne jest stworzenie profesjonalnego planu i jak duże ma to znaczenia dla późniejszej oceny końcowej. Plan stworzony przez profesjonalnego redaktora to gwarancja sukcesu podczas obrony. Stworzymy go za darmo (zamówienie na minimum 30 stron pracy).
Napisanie planu pracy magisterskiej nie jest łatwym zadaniem. Z tego względu przygotowaliśmy dla Was serię poradników oraz przykładowe plany prac do pobrania. Nasz darmowy skrypt w PDF zawiera 27 przykładowych planów prac z najpopularniejszych dziedzin i kierunków studiów. Dodatkowo każdy plan został uzupełniony o opis metod badawczych, które można zastosować.
Jeśli jesteście już na etapie tworzenia planu pracy magisterskiej, to posiadacie cenne doświadczenia z pisania pracy licencjackiej. Wiecie już zatem, jak się do tego zabrać i czego nie należy robić. W tym artykule opiszemy Wam zatem, jak mogą wyglądać przykładowe plany prac magisterskich z różnych dziedzin.
Plan pracy magisterskiej za darmo - zamów całą pracę i odbierz plan za darmo - sprawdź ofertę KLIK
To, co różni pracę magisterską od pracy licencjackiej to przede wszystkim jej objętość. Prace magisterskie zwykle są o około 20-30% większe od prac licencjackich. O ile zatem typowa praca licencjacka liczy od 30 do 50 stron, to prace magisterskie zazwyczaj zaczynają się od 60 stron objętości, a mogą liczyć nawet ponad 100 stron. Są to oczywiście przypadki typowe. Niektóre uczelnie mogą odbiegać od tego trendu i mieć własne wytyczne w tym zakresie.
Dlaczego jest to ważne? Otóż objętość pracy wpływa na ilość jej rozdziałów. W przypadku prac licencjackich mamy zazwyczaj do czynienia z 3 rozdziałami. W przypadku prac magisterskich natomiast, w związku z tym, że ilość stron musi być znacznie większa, przekłada się to na ilość rozdziałów. Prace magisterskie będą zatem liczyć zwykle 4 lub 5 rozdziałów. Oczywiście, w przypadku niektórych uczelni i mniejszych prac można spotkać się z pracami 3 rozdziałowymi, lub w przypadku wyjątkowo wysokich wymagań, z pracami na 6 lub więcej rozdziałów. Są to jednak wyjątki.
Plan pracy magisterskiej pisze się bardzo podobnie jak plan pracy licencjackiej, bez uwzględnieniem jej większej objętości. Należy zatem dokładnie wczytać się w literaturę przedmiotu, a następnie na tej podstawie nakreślić wstępną koncepcję. Bardzo przydatną techniką w tym zakresie jest mapowanie myśli znane też pod nazwą mind mapping. Jest to schematyczne rozrysowanie tego, jakie mamy pomysły na pracę. Po zapisaniu wstępnych zagadnień, które chcielibyśmy zawrzeć w pracy, dobrze je uporządkować sposób logiczny. Należy zatem połączyć ze sobą pokrewne kategorie, tak aby powstały z nich rozdziały. Warto też pamiętać o zasadzie przechodzenia od ogółu do szczegółu. Wychodzimy zatem zawsze od ogólnego przeglądu definicji, a następnie charakteryzujemy dokładniej poszczególne pojęcia oraz powiązania między nimi.
Należy mieć na uwadze, że praca magisterska powinna uwzględniać badania. Więcej o badaniach, jakie można wykorzystać w pracach przeczytacie tutaj. Wytyczne są podobne jak dla prac licencjackich, z tą różnicą, że o ile w pracy licencjackiej w niektórych, aczkolwiek rzadkich przypadkach, badania można sobie darować, to w pracy magisterskiej są one obowiązkowe. Nawet w dziedzinach typowo „niebadawczych”, takich jak na przykład prawo, administracja, bezpieczeństwo i inne stosowane są również metody badawcze. Są one może mniej typowe niż klasyczne badania ankietowe, studium przypadku, analizy statystyczne czy analizy finansowe, jednak nadal są stosowane. W tych dziedzinach mogą być wykorzystywane takie metody badań jak analiza aktów prawnych, analiza dokumentów i innych źródeł czy metoda monograficzna. W planie pracy magisterskiej warto zatem uwzględnić zarówno metodologię badań, jak i samo badanie. W zależności od dziedziny, rozdział metodologiczny może występować jako samodzielny rozdział lub podpunkt rozdziału badawczego, jednak, aby praca otrzymała lepszą ocenę zawsze warto ten aspekt uwzględnić.
Przykładowe plany pracy magisterskiej zostaną przedstawione w osobnym artykule, który wkrótce ukaże się w naszym poradniku. Warto zatem zapisać się na newsletter, aby otrzymać informację, Kiedy zostaną one opublikowane i otrzymać darmowy przykładowy plan pracy magisterskiej.
Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy plan pracy magisterskiej ze swojej dziedziny – zapisz się
Więcej darmowych planów prac - pobierz
Jeśli nadal macie problem z napisaniem planu pracy magisterskiej, możecie skorzystać z pomocy naszego eksperta. W przypadku zamówienia usługi napisania pracy (wzorca), plan otrzymacie całkowicie za darmo. Istnieje też możliwość wnoszenia poprawek do tak stworzonego planu - nieodpłatnie w ramach gwarancji.
Aby zamówić plan pracy magisterskiej lub pracę skontaktuj się z naszym biurem – kontakt
Liczba zadowolonych klientów: