Pisanie prac Czy pisanie prac jest legalne?
01 października 2022

Czy pisanie prac jest legalne?

 

Wiele osób z różnych przyczyn potrzebuje zlecić napisanie pracy, jednak zadaje sobie pytanie, czy to jest legalne. Problem ten dotyczy często cudzoziemców, którzy mając problemy z językiem polskim decydują się na zlecenie napisania pracy. O ile polscy studenci są dość dobrze poinformowani przez uczelnie o zasadach pisania i składania prac, to w przypadku cudzoziemców tej wiedzy często brakuje. Warto więc znać zasady prawne związane z tego typu usługami.

Pisanie prac – czy jest legalne?

Samo pisanie prac jest legalnym procederem. Jest to po prostu wykonanie dzieła literackiego na zamówienie. Zastosowanie mają tu przepisy Kodeksu Cywilnego dotyczące umowy o dzieło. Pamiętać jednak należy, że warto zamawiającego uprzedzić, że nie może on posłużyć się tym dziełem w celu poświadczenia nieprawdy, czyli złożyć napisanej pracy jako własnej pracy dyplomowej. W praktyce, aby nie mieć problemów z prawem, zazwyczaj zawiera się umowę zawierającą odpowiednią klauzulę. W przypadku serwisu Cyber-promotor.pl dostępna jest też infolinia, gdzie można wyjaśnić wszystkie kwestie prawne z konsultantem - zadzwoń.

Czy pisanie prac jest legalne? Czy zlecenie napisania pracy dyplomowej lub zaliczeniowej  jest legalne?

Samo zlecenie napisania pracy w Polsce jest legalne, ale pod jednym warunkiem. Pracę traktujemy jako wzór, bazę do napisania własnej pracy. Możemy zatem bez problemu zlecić komuś napisanie pracy.

Inna rzecz to jej późniejsze wykorzystanie. Wielu klientów często zadaje nam pytanie: czy mogę oddać tę prace jako swoją?  Tu niestety polskie prawo nie jest tak łaskawe. Pracy nie można po prostu podpisać swoim nazwiskiem i oddać jako własnej. Jest to przestępstwo z art. 272 Kodeksu karnego. Można się natomiast na takiej pracy wzorować, wykorzystywać duże jej fragmenty, zwłaszcza, gdy tak, jak w przypadku naszych prac, jest udzielona licencja prawno-autorska.

Jak legalnie zamówić pracę dyplomową?

Najlepiej zrobić to w legalnie działającej firmie, takiej jak nasza, która zadba o to, aby cała procedura nie naruszała obowiązującego prawa. Z naszymi klientami zawsze zawieramy umowę, która chroni ich przed ewentualnymi zarzutami o nielegalne wykorzystanie pracy.

Pamiętajcie zatem o ograniczeniach prawnych i korzystajcie z naszych prac zgodnie z prawem i umową.

Wypełnij formularz wyceny pracy

Wróć do strony głównej

Zadzwoń - 791 205 746

Cyber-promotor
0

Liczba zadowolonych klientów: